ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12577172
*
nr 1257 7172
Spegel
med konsolbord, Nyrokoko, valnöt, 180x78 + Längd: 77. Djup: 42 cm. Höjd: 77 cm
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 maj 2019
kl 20:44:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/5 19:49:15
1
2.600 kr
27/5 19:49:31
1
4.400 kr
27/5 20:38:26
2
3.000 kr
27/5 20:38:26
1
3.200 kr (Budbetjänt)
27/5 20:38:46
2
3.400 kr
27/5 20:38:46
1
3.600 kr (Budbetjänt)
27/5 20:39:01
2
4.000 kr
27/5 20:39:01
1
4.200 kr (Budbetjänt)
27/5 20:39:27
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord nyrokoko spegel speglar valnöt
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1257 7172
Spegel
med konsolbord, Nyrokoko, valnöt, 180x78 + Längd: 77. Djup: 42 cm. Höjd: 77 cm
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/5 19:49:15 | 1 | 2.600 kr |
27/5 19:49:31 | 1 | 4.400 kr |
27/5 20:38:26 | 2 | 3.000 kr |
27/5 20:38:26 | 1 | 3.200 kr (Budbetjänt) |
27/5 20:38:46 | 2 | 3.400 kr |
27/5 20:38:46 | 1 | 3.600 kr (Budbetjänt) |
27/5 20:39:01 | 2 | 4.000 kr |
27/5 20:39:01 | 1 | 4.200 kr (Budbetjänt) |
27/5 20:39:27 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord nyrokoko spegel speglar valnöt
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23